بازیابی اطلاعات | ریکاوری و تعمیر هارد | لپ تاپ و کامپیوتر

مرکز تخصصی تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات

قبل از هر اقدامی برای ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات بهتر است بدانید در صورت مراجعه به مراکز غیر متخصص تعمیرگاهی و یا انجام هر اقدام غیر حرفه ای منجر به از دست رفتن اطلاعات هارد لپ تاپ یا کامپیوتر شما برای همیشه خواهد شد. درصورتیکه اطلاعات روی هارد شما از بین بروند ممکن است هرگز قابل بازیابی و برگشت نباشند. اگر هارد صدمه دیده و یا هد به سطح دیسک نزدیک شده است لطفا قبل از آسیب های جدی و از دست رفتن اطلاعات برای تعمیر آن اقدام کنید. مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد پارت ایران ( پارتاکو ) برای انجام امور مربوط به تعمیر انواع HDD وسترن دیجیتال ، سیگیت ، هارد های سامسونگ و سایر برند ها در خدمت شماست . برای شماره رایگان با ما تماس بگیرید.

73 21 31 31 -031 داخلی 126

ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

هارد اکسترنال برای ذخیره سازی و نقل و انتقال فایل بسیار پرکاربرد هست. انواع هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال همچنین برند ای دیتا و سایر برند های معتبر روز دنیا در بین کاربران ایرانی نیز طرفداران زیادی دارد.اما هاردهای اکسترنال به علت نوع طراحی و طریقه استفاده از آنها در معرض مخاطرات فراوانی قرار دارند. آسیب پذیر بودن به علت اتصال به دستگاه های مختلف بعنوان بخشی از روند کارکرد این وسیله پر کاربرد پذیرفته شده است. اما رفع مشکلات و آسیب های اینگونه هارد ها نیز نیازمند تخصص خودش هست.

پاک شدن عکس و فیلم هنگام اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

یکی از بیشترین کاربرد های هارد اکسترنال برای مصارف عموم ، استفاده به عنوان محل ذخیره کردن عکس ها و فیلم های خانوادگی است. همانطور که در بالا اشاره کردیم هارد اکسترنال به علت نوع استفاده و کاربردش ، آسیب پذیرتر است. هارد های اکسترنال بعنوان محلی برای ذخیره کردن فیلم های سینمایی و آهنگ های خاطره انگیز کاربرد دارند. اما مشکل پاک شدن فایل ها زمانی دردسر ساز می شود که فایل های مهم و غیر قابل تهیه روی آنها ذخیره شده است. ممکن است بسیاری از این فایل ها مانند آرشیو عکس و فیلم عروسی ذخیره شده روی هارد اکسترنال سهوا یا عمدا پاک شود . در چنین مواقعی قبل از هر اقدامی بهتر است به یک مرکز معتبر تعمیر و ریکاوری هارد مراجعه کنید. 

بازیابی اطلاعات چیست ؟

بازیابی اطلاعات هارد در حقیقت به معنای بازسازی پودمان داده های باینری است . البته اینکار فقط و فقط قبل از اینکه دومان آنها بر باد نرفته باشد امکان پذیر است. روش های استاندارد فنی و تخصصی وجود دارند که برگرداندن اطلاعات هارد را امکانپذیر می کند. تقریبا همه هارد ها امکان باز یابی اطلاعات را دارند. اما تنها در دوصورت : اول اینکه آسیب جدی ندیده باشند. که البته در اغلب موارد با روش های تخصصی قابل بازیابی خواهند بود.

دلیل دومی که میتواند اطلاعات هارد شما را غیر قابل بازیابی کند روش های آزمون و خطا و بخت آزمایی است . این روش های کارشناسی نشده بعضا اطلاعات را غیر قابل بازیابی خواهند کرد. استفاده از نرم افزار های رایگان که از اینترنت دانلود می شوند یکی از اینگونه اقدامات غیر حرفه ای خواهد بود. در اینجا اوضاع در زمانی بدتر می شود که از نسخه کرک شده نرم افزار ها استفاده می کنیم.

رفع مشکلات و ایرادات نرم افزاری هارد
بسیاری از مشکلات نرم افزاری هارد معمولا در زمان نصب سیستم عامل و یا عوض کردن ویندوز اتفاق می افتد. خیلی وقت ها ما ناخواسته تنظیمات پارتیشن بندی هارد را بهم میریزیم و به خیال خودمان تنها راه حل رفع این مشکل فرمت کردن هارد است ! البته زمانی که متوجه شویم رفع مشکل پارتیشن هارد به دست توانای افراد متخصص ساده و راحت است. خیلی کنف میشویم حتی اگر به روی خودمان نیاورده و با اطلاعات از دست رفته خاطره بازی کنیم.
آسیب هـا و صدمات سخت افزاری
صدمات فیزیکی و محیطی آن دسته از اتفاقاتی هستند که بعضا در کسری از ثانیه اطلاعات مهم ما را به باد فنا می دهند. از دست رفتن اطلاعات بعضا بسیار دردناک است. پریدن اطلاعات هارد اگرچه بطور ناگهانی رخ می دهد اما گاها مدت های مدیدی طول می کشد که اطلاعات هارد آسیب دیده دیگر قابل خواندن نباشد. زمانیکه هارد شما سر و صدا می کند آنرا جدی بگیرید زیرا هارد لپ تاپ اصلا با آدم شوخی ندارد. هارد دیسک ها تحت شرایط خاص و حساسی کار می کنند . پس عیب و ایراد آنها را هرگز دست کم نگیرید !
قبل
بعد

آیا بازیابی اطلاعات به کمک نرم افزار های رایگان قابل انجام است ؟!

هرگز ! یا بهتر است بگویم هرگز اینکار را نکنید. بسیاری از ما در تلاشیم تا اطلاعات از دست رفته خودمان را به کمک نرم افزارهای بازیابی اطلاعات که در اینترنت وجود دارد برگردانیم . در نگاه اول بعضا موفق شده و از این ابتکار هیجان زده خواهیم شد. وقتی نسخه پیشنمایش فایل های از دست رفته را مشاهده می کنیم از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیم. اما پس از اتمام همه یا بخشی از پروسه بازیابی شکست خواهیم خورد. 

نرم افزارریکاوری و بازیابی رایگان چه آسیبی به اطلاعات هارد می زنند ؟

با توجه به اینکه اینگونه اطلاعات روی سطح دیسک رایت می کنند و در بسیاری از موارد از ما درخواست فرمت مجدد هارد و یا پارتیشن بندی دوباره را دارند. موکدا توصیه می کنیم برای بازیابی هادر روی اینگونه برنامه ها حسابی باز نکنید. اگر اطلاعات شما مهم هستند با انجام این قبیل دستکاری ها نه تنها شانس خود را امتحان نکرده اید بلکه فرصت بازیابی صحیح اطلاعات هارد را نیز از خودتان ربوده اید ! پس در نتیجه استفاده از نرم افزار  رایگان بازیابی اطلاعات مقرون بصرفه نیست .

عاقبت استفاده از نرم افزار های رایگان بازیابی اطلاعات

هنگامی که از نرم افزار رایگان برای ریکاوری استفاده می کنیم ، در نهایت متوجه خواهیم شد بسیای از عکس ها و فیلم ها در ابعاد کوچک و یا بریده بریده در نسخه های غیر قابل استفاده ذخیره می شوند. نهایتا چیزی که گیرمان می آید. تعدادی فایل نصفه نیمه که باز نمیشود، عکس های شکسته و فیلم های بریده بریده است. مودبانه ترین اصلاح اینست که شما رکب خورده اید!  در چنین مواقعی پس از استفاده از برنامه رایگان بازیابی هارد، معمولا امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد. 

انواع روش های استاندارد بازیابی اطلاعات چگونه است ؟

برای بازیابی اطلاعات از دست رفته از دو روش مرسوم استفاده می شود. این راهکار ها در دو دسته کلی جای می گیرد . این روش ها در مرحله اول از طریق راهکار های نرم افزاری استاندراد انجام می شود. همچنین در مرحله دوم ، بازیابی اطلاعات به کمک تجهیزات سخت افزاری انجام صورت می پذیرد. در ادامه برخی از این روش ها را به شما معرفی خواهم کرد :

هزینه ریکاوری هارد چقدر می شود ؟

پاسخ این سوال به نوع خدمات مورد نیاز برای ترمیم هارد شما بستگی دارد. ممکن است بازیابی فایل های مهم با اندک هزینه ای قابل انجام باشد. البته در برخی موارد برای بازیابی اطلاعت پاک شده از روی هارد دیسک به سخت افزار های مجهز و پیشرفته نیاز است. در چنین مواقعی هزینه پرداختی برای ریکاوری هارد قدری متفاوت است . در هرصورت ما به شما اطمینان می دهیم هزینه پرداختی شما بابت انجام خدمات هارد کاملا واقعی و مقرون بصرفه خواهد بود. عیب یابی هارد به روش اصولی منجر به کاهش هزینه تعمیر و انجام خدمات هارد خواهد شد. 

73 21 31 31 -031 داخلی 126

معمولا هزینه بازیابی اطلاعات قدری گران است. برای همین بسیاری از افراد سودجو درپی آنند که با انجام اقدامات ناشیانه و غیر حرفه ای اطلاعات شما را ریکاوری کرده و بقول خودشان پول خوبی به جیب بزنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که هیچ ارزانی بی دردسر نخواهد بود. موارد و اتفاقاتی که منجر به ایجاد مشکل خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی دیسک می شود با دلایل متفاوتی رخ می دهند. البته دو علت مهم برای از دست رفتن اطلاعات وجود دارد. یکی سخت افزاری و دیگری ایرادات مربوط به بخش نرم افزار است.

برگرداندن فیلم های پاک شده هارد دوربین مداربسته
اینجا کلیک کنید
بازگردانی همه فایلهای مهم و عکس ها و فیلم ها
اینجا کلیک کنید
بازیابی آرشیو فایل ها و عکس ها و فیلم های یادگاری
اینجا کلیک کنید
قبل
بعد

همه فن حریف در امور تعمیر ات و بازیابی اطلاعات هارد

اکنـون شــروع کنید ...

بررسی اولیه برای عیب یابی دقیق !

  • بررسی و عیب یابی صحیح مشکلات هارد دیسک میتواند منجر به کاهش ریسک تعمیرات شود.
  • باتشخیص درست و به موقه مشکل هارد . در زمان و هزینه صرفه جوئی کنید.

؟

پیشنهادات پارتاکو را دریافت کنید !

مجموعه تعمیرگاهی پارتاکو بعد از بررسی و عیب یابی دقیق مشکل هارد ، سعی میکند بهترین روش های تعمیر آن را انتخاب کرده و به عنوان پیشنهاد ارائه دهد. پارتاکو به شما کمک می کند تا از میزان احتمال موفقیت و یا شکست پروسه بازیابی آگاه باشید. همچنین میتوانید براورد تقریبی از مقدار هزینه تعمیرات بدست آورید. 

تعمیر هارد و تحویل اطلاعات

پس از بازیابی اطلاعات هارد و تهیه آرشیو از دیتای بازیابی شده ، رونوشتی از آن آماده خواهد شد. در صورتیکه هارد قبلی شما از سلامت کافی برخوردار باشد. میتوانید این اطلاعات را مجددا روی حافظه هارد خودتان ذخیره کنید. در غیر اینصورت نیاز است تا هارد دیگری تهیه کنید.

خوش آمدید!

وارد حساب کاربری خود شوید

حساب کاربری بسازید

فرم زیر را برای حساب جدید پر کنید

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist